BGRIBA.COM
BGRIBA.COM Форуми
Форума на рибаря

ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители     Фото галерииФото галерии   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

Продавам челник Nitefighter Delta 310 - 550 лумена

Създайте нова тема   Напишете отговор    BGRIBA.COM Форуми -> АЛЪШ - ВЕРИШ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lutgulajn

МнениеПуснато на: 13 Ное 2014 14:09    Заглавие: Продавам челник Nitefighter Delta 310 - 550 лумена Отговорете с цитат

Продавам два такива челника:

Nitefighter Delta 310
(нови в опаковка)

Снимки от интернет

На сайта на производителя са дадени няколко разцветки. Моята е сивата/метал (в средата).

Спецификация:
Модел: Nitefighter Delta 310
LED: високоефективен CREE XM-L2 Neutral White с живот 50 000 часа
Сила на светене: максимално 550 лумена
Режими на светене:
(1)LOW 7 лумена за 160 часа (осветеност до 15 метра)
(2)MED 100 лумена за 12 часа (осветеност до 60 метра)
(3)HIGH 250 лумена за 3,5 часа (осветеност до 95 метра)
(4)TURBO 550 лумена за 1,5 часа (осветеност до 130 метра)
Електронно регулирана светлина осигуряваща постоянен светлинен поток, независимо от степента на разреждане на батериите
Електронна защита от неправилно поставени батерии
Функция заключване за предотвратяване на случайно включване
Памет на последният използван режим
Захранване: 2 литиеви батерии тип CR123A или 1 презареждаема LI-Ion батерия 18650 (батериите не са в комплект)
Ъгъл на светене: 120°
В комплект с лента за глава и резервни О-рингове (гумени пръстенчета)
Корпус от лек и здрав авиационен алуминий 6061-T6 с твърдо анодно анти-абразивно покритие тип III (цвят черен)
O-пръстени за отлична водоустойчивост до 2 метра под вода (IPX8 по международният стандарт за прахо и водоустойчивост)
Размери: тяло: 80мм(дължина) х 24мм(диаметър) ; глава: 53мм(дължина) х 29мм(диаметър)
Тегло: 79гр. (без батериите)

Мои снимки:
По-надолу са снимки на моя Nitefighter Delta 310, който е разпечатан. Най-накрая съм го снимал с другия, който е нов, опакован (имам 2 бройки от него).

За да не се задръства обявата останалите снимки са в галерия с външен линк.
http://postimg.org/gallery/1tx8jae1w/

Официален сайт:
http://www.nitefighter.com/product_view.asp?id=31

Видео представяне: (на руски)
http://www.youtube.com/watch?v=EoUI-NQ8HwQ

Мои впечатления:
Качеството на изработка е отлично. Бутона за включване е средно твърд - подобен на тези на фенерите Zebralight. Това по мое мнение ще попречи на случайните включвания докато челникът ви е в багажа. Така или иначе от производителите е предвидена и функция за "заключване", която се активира при задържане на бутона натиснат (в изключено състояние) за около 2-3 секунди. Това блокира челника за да не може инцидентно да се включи - полезно!
Диодът е Cree XM-L2 с цвят неутрално бяло (Neutral White). Веднага ще забележите колко приятна е за очите тази светлина. На мен този по-топъл цвят особено ми харесва, за разлика от светлините с по висока цветна температура (бели и леко синеещи).
Челникът е регулиран електронно да свети с постоянна светлина, която не зависи от това колко са изтощени батериите ви (всъщност това е вид стабилизатор на напрежението). Така няма да забележите мъждене, а винаги ще имате толкова светлина, колкото очаквате.
Хубаво е, че няма нужда всеки път да се преминава през всички режими за да се достигнете до този който обикновено ползвате. Delta 310 запаметява последният използван режим и ви спестява време и "цъкане" на копчето, като преминава направо към него - чудесна екстра според мен.
Друго за отбелязване е плавното превключване от един режим в друг. Вместо светлината да се превключи от (примерно) TURBO в LOW режим изведнъж, това се случва плавно, за около половин секунда. Макар половин секунда да звучи като нещо незначително, разликата я има и с нея е значително по-приятно за окото Smile
Включването е с натискане на бутона, като всяко следващо натискане включва следващият режим. Изключването става като се задържи бутона.
Delta 310 е с 2 капачки и от двете страни. Всяка от тях е с пружина, което ще рече, че могат да се ползват и батерии с плоска пъпка и по-малка дължина (без защита). Разбира се, по-добре е да се сложи батерия със защита. (аз ползвам 2600 mAh на Nitecore)
Челникът се закрепва за лентата за глава посредством гумена "планка" с 2 пръстена. Нейното качество видимо е много добро. Когато е закрепен, планката го придържа достатъчно стегнато, за да не се измества сам от ъгъла който сте му избрали, като едновремено с това можете да го движите на където си искате. Според мен всички челници рано или късно трябва да преминат към подобен сигурен и елегантен начин за закрепване. Това закрепване реално не може да се повреди или да откаже. Няма смисъл от разни пластмасови щракащи механизми.

Понеже стана въпрос за цветната температура, ето едно сравнение между Delta 310 (в ляво) и Olight S20 Baton (в дясно).

Захранването е от 1 презареждаема LI-Ion батерия 18650 (или 2 литиеви батерии тип CR123A). Макар не всички все още да имат от тези батерии (18650), нито зарядни за тях, изглежда, че тези батерии ще се бъдещето в по-мощните светлини. Това се налага от новите светодиоди, които постоянно излизат. 18650 е с капацитет около 3-4 пъти по-голям от този на батерия АА, не се влияят от ниските температури през зимата, и (хубавите от тях) са с 300-500 цикала заряд/разряд, преди капацитета им да намалее от 100% на 70% (могат да се използват и след това, но с намален капацитет). Тези 300-500 ликъла, мисля биха стигнали на човек за няколко години. От тази гледна точка инвестицията си заслужава.

Понеже стана въпрос за батериите които аз ползвам (18650 с капацитет 2600 mAh на Nitecore) - ами тия батерии са по 18 кинта в продавалника. Качеството е отлично, защитени са електронно, само ви трябва някакво зарядно за тях.

IP е международен индекс за прахова и водна устойчивост. Delta 310 има най-високата степен (IPX8 ) така, че може да се ползва под вода до 2 метра, можете да си го миете на чешмата, да го държите в калта, или да плувате с него Smile

Ето ако ви е интересно още за индекса:

Ревю на Delta 310 в най-големият интернет форум за "светещи неща". (на английски)
http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?380466-NiteFighter-DELTA-310-headlight-review-(550-lm-XM-L2-Neutral-White-18650)&highlight=nitefighter+delta+310

Цена: 55 лв.
За нов в опаковка.
Имам 2 броя.

Контакти:
GSM: 0896 644393
e-mail: lutgulajn:yahoo.com
(Обадете се или ми пишете на мейла - съобщенията във форума са по-трудни и бавни за следене и отговаряне.)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    BGRIBA.COM Форуми -> АЛЪШ - ВЕРИШ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier BGTATKO.COM - Мъжете имат значение bgriba.com - Форума на рибаря bg-riba.com - Форума на рибаря bg-ribar.com - Форума на рибаря ribar.in - Форума на рибаря ribar.info - Форума на рибаря