BGRIBA.COM
BGRIBA.COM Форуми
Форума на рибаря

ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители     Фото галерииФото галерии   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

речен риболов с фидер през есента

Създайте нова тема   Напишете отговор    BGRIBA.COM Форуми -> РИБОЛОВ С ФИДЕР
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vlado_fidera

МнениеПуснато на: 12 Сеп 2009 15:36    Заглавие: речен риболов с фидер през есента Отговорете с цитат

Понеже вече есента почти тропа на вратата ни то е естествено да търсим начини на риболов подхождащи за през този сезон.Един от тях е речния риболов на фидер.За някой този вид риболов е мързелив, но в много от случеите той е по ефективен и именно за това не бива да го подценяваме.След като отидем на водоема ние трябва да намерим подходящо място за риболов. Като го намерим трябва да се съобразим с течението на дадения водоем.А почти навсякъде има такова.Препоръчително е да използваме правоъгълна хранилка с тегло не повече от 20-30 гр.След като я напълним тя става от порядъка на 70-80 гр.За тази цел трябва да изберем най твърдия куивертип/трептящ връх/.Монтажа , който правим трябва да е без противоуплитаща тръбичка.На осн.влакно се нанизва един подвижен вирбел с карабинка към който закачаме хранилката. След него се монтира гумен стопер с № 4-5 .На края на линията връзваме микровирбел № 16 без карабинка.Стопера можем да наденем върху част от вирбела.Повода е с дължина от по рядъка на 40 см и влакно с диаметър 0,14 мм.Куката е с № 12-14 .Веднага като напълним хранилката със захранка ние я замятаме по диагонал на течението и оставяме така докато тя не се спре в някакво препятствие.Поставяме пръчката така, че върха и да е почти вертикално като леко го натягаме.Така всеки удар на рибата ще се усеща перфектно.При засичането е просто необходимо да вземем пръчката в дясната ръка и да я издърпаме под ъгъл от 60-70 градуса противоположна на течението.Удоволствието при риболов с фидер е неописуемо особено при условие , че се закачи едра риба.Риболово с фидер по река е малко по труден от риболова с фидер на затворен водоем, но пък за това той по атрактивен.Използването на захранка не е препоръчително или ако се направи такава то тя трябва да е много стегната, за да не може течението да я носи и тя ще се разтваря по бавно изпускайки хранителни дири активиращи рибите.Формата и в никакъв случей не бива да е кръгла.Винаги е добре да се сплеска във формата на "кюфте" или пък в захранката се поставя не голям речен камък , който спомага задържането и на едно място дори и при по силно течение
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Име
Sharkov

МнениеПуснато на: 29 Апр 2013 18:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте !!!!
До сега не съм ловел на Фидер но този сезон имам голям интерес да пробвам
Но за момента нямам пръчка за фидер.Решил съм да пробвам с expert telemach 4.00 дали ще се получи нещо
Ако не бихте ли ми помогнали във избора на пръчка
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    BGRIBA.COM Форуми -> РИБОЛОВ С ФИДЕР Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier BGTATKO.COM - Мъжете имат значение bgriba.com - Форума на рибаря bg-riba.com - Форума на рибаря bg-ribar.com - Форума на рибаря ribar.in - Форума на рибаря ribar.info - Форума на рибаря