BGRIBA.COM
BGRIBA.COM Форуми
Форума на рибаря

ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители     Фото галерииФото галерии   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

Продавам челник Petzl Myo RXP

Създайте нова тема   Напишете отговор    BGRIBA.COM Форуми -> АЛЪШ - ВЕРИШ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lutgulajn

МнениеПуснато на: 21 Апр 2013 12:48    Заглавие: Продавам челник Petzl Myo RXP Отговорете с цитат

Купих си челника преди около 7-8 месеца нов. Ползвам го и съм много доволен от него. Който е имал или ползвал Myo знае колко високо е качеството на светлината заради прозрачният матов дифузьор и изобщо колко добре е направено всичко. Това е любимата марка и любимият модел на много хора.

Аз съм голям педант и си пазя вещите, затова челника е в състояние като ново. Държа го в една защитна мека кутия която му купих специално, така че няма надрасквания, удряния, изпускания - нищо. Единствената причина да го продавам, е за да си върна някой лев за едно NAO което съм си харесал. За да бъдете напълно спокойни давам 1 месец гаранция - просто всичко по него е както трябва да бъде - просто вече ще ми е излишен след купуването на другия челник.
Запазил съм и опаковката и упътването.

Ето спецификацията за който не я знае или не си я спомня:

• Мощна челна лампа с програмиране на режимите
• Може да се регулира и програмира, 3 режима на работа, режим Boost и широкоъгълно стъкло
• MYO RXP е първата челна лампа на Petzl, която може да се регулира и програмира; тя дава възможност индивидуално да се определи реда на режимите и да се избере точно желаната мощност

• Възможност за регулиране мощността на осветлението:
- режим с постоянна светлина
- автоматично преминаване в икономичен режим, когато батериите са почти изчерпани

• Възможност за програмиране на осветлението с цел адаптиране на интензитета в зависимост от извършваната дейност:
- програмиране на три индивидуално избрани режима (възможност за избор от 10 предварително определени режима от 8 до 140 лумена)
- избор на начина на подреждане на режимите
- програмиране на честотата на мигащото осветление (бързо, бавно, SOS)
- интуитивно програмиране на три режима с помощта на два електронни прекъсвача

• Силно осветление:
- 160 лумена (режим Boost),
- от 8 до 140 лумена (режими, които могат да се избират)
- осветява до 97 метра (в режим Boost)

• Съвместимост с литиеви батерии:
- намалено тегло в сравнение с алкалните
- по-добри показатели при ниска температура

• Универсалност и адаптивност според ситуацията:
- широкоъгълно стъкло, позволяващо да се премине бързо и само с едно движение от широк сноп, осветяващ на близо, към фокусиран сноп, осветяващ надалеч,
- режим Boost за увеличаване на мощността при необходимост, като при това консумацията на енергия и теглото са оптимални (175 g заедно с батериите)
- подвижен оптичен блок, за да се насочва светлината към желаното място

• Подходящо за продължителни дейности:
- 95 часа време на работа в програма n° 1
- малко тегло - 175 гр.

• Надеждност и сигурност:
- светлинен показател за изчерпване на батериите: сигнализиране при 70%, после при 90% изразходване на батериите
- в прибрано положение на корпуса прекъсвачът е защитен при транспорт
- диодите не се сменят
- водоустойчивост при всякакви атмосферни условия

• Комфорт и стабилност при работа:
- компактен дизайн
- регулируем ластик около главата
- продава се с ластик, който се поставя отгоре (не е монтиран) за увеличаване на стабилността при необходимост

• Гаранция - 3 години

• Референция: E87P2

• Стандарт - CE

• Тегло - 175 гр.

• Количество светлина - 160 лумена

Материалът е взет от:
http://www.yakobg.com/bg/nachalo/details/3090/173/turisticheski-i-alpiyski-stoki/chelni-lampi-kmping-osvetlenie-i-fenercheta/chelni-lampi/chelnik-petzl-myo-rxp

Официален сайт на Petzl:
http://www.petzl.com/en/outdoor/headlamps/performance/myo-rxp

Мои снимки:

Единствена забележка!
Челникът си дойде (ако щете вярвайте) с леко разкъсана лента - така го извадих от опаковката му !? Това даже не мога да кажа, че ме подразни, просто се почудих, но след като огледах всичко останало (пластмасовите части) и всичко бе както трябва, махнах с ръка. От тогава няколко пъти щях да нося лентата на шивач да и сложи 1 тигел, но понеже тя така и не се задълбочи и доразкъса повече, продължих да си я ползвам в това състояние. Това е наистина единствената дребна забележка, но съм длъжен да я спомена.

Мои впечатления:
Аз много си го харесвам и мисля, че е достоен заместник на Myo XP, който мина през няколко години еволюция за да стигне до RXP.
Последното Myo RXP е вече с регулация за да се ползва и с презареждаеми батерии. Това ще рече, че електроника в него подържа константно напрежение на светодиода така че независимо, че батериите ви се изтощават челника продължава да свети с една и съща сила. Това е направено и с цел използването му с презареждаеми NiMh батерии. Както се знае те са с напрежение от 1,2 волта (алкалните са с 1,5) което при челниците без такава електронна регулация води до по-слабо светене още от начало, независимо че батериите са нови. Това разваля удоволствието, защото челника не може да се ползва на пълен капацитет, освен ако не му купувате постоянно алкални батерии.
Petzl най-накрая отстраниха този проблем с електронната регулация (затова е "R"то пред "XP" в името)
В този модел (Myo RXP) регулацията "пази" светодиода и прави възможно използването и на литиеви батерии, които имат доста по-голям капацитет от алкалните и NiMh.
Myo RXP е и със нов гумиран кабел, който момчетата от Petzl най-после смениха. Стария модел беше с плосък и по-твърд кабел, който в един момент можеше да даде дефект на мястото на влизането му в светещото тяло. Този проблем най-после е отстранен в новото Myo RXP.

За матовият дифузьор могат да се кажат само хубави неща. Със сила на светене 140 лумена този дифузьора прави едно напълно еднородно осветено поле пред вас. В него няма никакви "артефакти" - никакви петна, ленти, избледнявания, тъмни точки, кръгове. Всичко е равномерно осветено, хомогенно, което е АБСОЛЮЮТНО НАЙ-ДОБРОТО което съм виждал някой да постига в челно осветление. За качество на светлината Myo RXP взима със сигурност 10 от 10 възможни точки.

По мое мнение около 80 лумена са необходими за комфортно ходене пеш през напълно тъмна местност. С Myo-то имате дори повече!

Да не забравя да спомена за възможността да настройвате режимите на челника. Това е следваща крачка напред в челните осветления. Myo RXP най-после може да се програмира. Можете да избирате от 10 нива на светене (между 10 и 140 лумена), да избирате подреждането им (с кой режим да започва когато го включите), а също можете да избирате и вида на пулсациите за мигащият режим! Това е много полезно и е страхотно че го има.

Цената ми за това Myo RXP е 98лв и не подлежи на коментар.

Контакт:
GSM: 0896 644393
е-мейл: lutgulajn@yahoo.com
(Обадете се по телефона или ми пише
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    BGRIBA.COM Форуми -> АЛЪШ - ВЕРИШ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier BGTATKO.COM - Мъжете имат значение bgriba.com - Форума на рибаря bg-riba.com - Форума на рибаря bg-ribar.com - Форума на рибаря ribar.in - Форума на рибаря ribar.info - Форума на рибаря