BGRIBA.COM
BGRIBA.COM Форуми
Форума на рибаря

ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители     Фото галерииФото галерии   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

Продавам 2 комарни мрежи (Нови)

Създайте нова тема   Напишете отговор    BGRIBA.COM Форуми -> АЛЪШ - ВЕРИШ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lutgulajn

МнениеПуснато на: 07 Апр 2013 16:53    Заглавие: Продавам 2 комарни мрежи (Нови) Отговорете с цитат

Имам 2 нови комарни мрежи.

Предназначението им е да ви пазят от гадините докато спите или си почивате някъде край реката, или докато лагерувате на място с повече насекоми. Поставят се над леглото/ шалтето и представляват пространство отвсякъде заградено със ситна мрежа.

Миналата година за пръв път опитах такава мрежеста "палатка" и съм повече от доволен от представянето и. Първо е много лека и компактна - в дни в които няма нужда от палатка, това е идеалното решение. Позволява да се пътува леко.
После за разпъването и ви трябва само 1 единствена точка на която да я закачите - всичко става за 3 минути.
Като я закачите вкарвате багажа си вътре и го подреждате покрай стените. Леко подпъхвате краищата на мрежата под багажа, така че хем насекомите да не могат да пролазят вътре, хем по тоя начин да разпънете максимално мрежата за да ви е възможно по-комфортно и широко. Получава се едно много приятно укритие-подслон, в който дори се спи по-спокойно.

Аз самият макар, че всяка година изкарвам по около месец или повече по поляните, винаги през първите дни на открито спя малко по-неспокойно. Присънват ми се разни неща, звуците на гората ме будят и просто не мога да се отпусна напълно. Това не ме спира да излизам при всяка възможност, но малко ми разваля удоволствието понякога.
Отдавна съм си решил да не спя в палатка. Имам една, но не я взимам. Просто си лягам на открито и се надявам никое животно да не дойде да ме безпокои.
Та така си спя аз по "старият начин" както хората са го правили много отдавна - директно под откритото небе, но понякога малко неспокойно.
Сега си мисля - когато не вали и не е твърде студено палатка е излишна. От една страна тя не дава реална сигурност защото е просто тънък слой найлон, който ви отделя от заобикалящия свят. От друга страна, формата на палатката е непозната и не може да се асоциира от животните като някакъв интересен или ловен обект - затова не ви закачат в нея. От трета страна хората, а не животните са най-голямата опасност, а от палатката не може да се излезе скорострелно, нито може да се види какво се случва навън. Поради тия причини аз реших да спя без палатка и от години се справям така.

Миналата година обаче изпробвах дали с една такава мрежа няма да имам и двете - хем да съм без палатка, хем да имам някаква "бариера" между мен и животните за да спя малко по-спокойно. Оказа се много удачен вариант - ултра леко е да се носи и бързо се разпъва, вътре е достатъчно широко, когато е тъмно виждаш перфектно какво се случва навън и то във всички посоки, можеш с един замах да излезеш - просто я отхвърляш, защото тя няма врата. Едновременно с това ако е добре разпъната с багажа по краищата има достатъчно пространство и стабилност, и вятърът не я отмества. И най-вече - тя е някаква бариера, така че да усетите преди нещо да ви скочи в чувала или да ви се е навряло в лицето докато спите. За мухите през деня и комарите нощем да не говорим - тая мрежа е СУПЕР!
Аз самият си ползвам редовно моята и възнамерявам да продължа да я ползвам защото много си я харесвам.

И така след тази дълга увертюра ето мрежите:

Kathmandu Single Mosquito Net
нова

Разпъната мрежата прилича на тази, но е бяла.

Сайт на производителя:
http://www.kathmandu.co.uk/mosquito-net-v3.html

Мои впечатления:
Тази мрежа е много ситна и бяла на цвят. Върви с 2 метални куки, връв и стоманен пирон с който да си помогнете при закачването и.
Тя е с формата на конус/пирамида и се закача на една точка - лека метална халка. На още 4 места по периферията са закрепени такива много леки метални халки/пръстени с които мрежата може да бъде допълнително разпъната и застопорена. Това е мрежа за едно легло или за двама ако са в интимна близост!
Размерите и са дължина 210см, ширина при раменете 105см, ширина при краката 85см, височина 165см, обиколка по периферията 600см.
Мрежата е импрегнирана за допълнителна защита с Deltamethrin, който убива насекомите щом я докоснат.

Цена: 25лв.
Мрежата е нова

Контакт:
GSM: 0896 644393
е-мейл: lutgulajn@yahoo.com
(Обадете се по телефона или ми пишете на е-мейла за ваше и мое удобство. Личните съобщения във форума са по-трудни за следене)

Военна комарна мрежа
нова, неизползвана

Когато е разпъната мрежата прилича много на тази (макар, че това е снимка от интернет):

Мои впечатления:
Тази мрежа е изцяло зелена на цвят - подходящо ако искате да останете незабелязан в гората. Тя е по-голяма от предходната - размерите и са дължина 200см, ширина 80см, височина 165см, обиколка по периферията 650см. Става за двойно легло или за двама.
В долната част в която мрежата се докосва до земята е пришита по-здрава материя - така мрежата е предпазена от закачане и скъсване. Тази долна част също е в маслинено зелен цвят. Същата материя подсилва и местата в които мрежата се закача.
За разлика от другите комарни мрежи в тази се влиза без тя да се повдига изцяло. "Входът" и представлява припокриващи се части от лявата и дясна страна на мрежата - много удобно.
Тя е оформена като кутия/паралелепипед, така че можете да я закачите да виси от 4 точки. Така ще получите по-голямо вътрешно пространство. Най-лесно това би станало ако опънете 2 въжета между подходящи дървета. Ако няма 4 места за закачане винаги можете да я разпънете на 2 или на 1 точка, което е предимство.

Цена: 35 лв.
за нова неизползвана

Контакт:
GSM: 0896 644393
е-мейл: lutgulajn@yahoo.com
(Обадете се по телефона или ми пишете на е-мейла за ваше и мое удобство. Личните съобщения във форума са по-трудни за следене)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    BGRIBA.COM Форуми -> АЛЪШ - ВЕРИШ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier BGTATKO.COM - Мъжете имат значение bgriba.com - Форума на рибаря bg-riba.com - Форума на рибаря bg-ribar.com - Форума на рибаря ribar.in - Форума на рибаря ribar.info - Форума на рибаря