BGRIBA.COM
BGRIBA.COM Форуми
Форума на рибаря

ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители     Фото галерииФото галерии   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

Мултита за Сом

Създайте нова тема   Напишете отговор    BGRIBA.COM Форуми -> МАКАРИ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
GALAB_DAIWA

Местожителство: ЗЛАТОГРАД

МнениеПуснато на: 29 Апр 2009 15:33    Заглавие: Мултита за Сом Отговорете с цитат

Да ви се похваля и най вече да ви питам тези две лебедки ще ми вършат ли работа при положение че съм пълен новобранец. Митак , питам конкретно теб братле защото не познавам останалите пичове......надявам се този факт да се промени. Та кажи си мнението , и дай съвет как се работи с туй чудо , че аз дори не знам как да им навия влакното Embarassed , и дай акъл какви пръчки да си търся , защото вече имам мултипликатори , имам влакно , имам и куки , а че знам къде има и ,, китове ,, Cool само дето си нямам пръчки Embarassed , голям резил Evil or Very Mad . Предварително благодаря на отговорили те salut

dimgodim

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: 29 Апр 2009 18:19    Заглавие: Re: Мултита за Сом Отговорете с цитат

GALAB_DAIWA написа:
Да ви се похваля и най вече да ви питам тези две лебедки ще ми вършат ли работа при положение че съм пълен новобранец. Митак , питам конкретно теб братле защото не познавам останалите пичове......надявам се този факт да се промени. Та кажи си мнението , и дай съвет как се работи с туй чудо , че аз дори не знам как да им навия влакното Embarassed , и дай акъл какви пръчки да си търся , защото вече имам мултипликатори , имам влакно , имам и куки , а че знам къде има и ,, китове ,, Cool само дето си нямам пръчки Embarassed , голям резил Evil or Very Mad . Предварително благодаря на отговорили те salut

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=370982&pid=11893294

Ейй почнахме да пишем вече в форума cheers cheers cheers Много ми е драго ей....надявам се скоро и други колеги да се разпишат та да стане по-весело Surprised Та Ванка избора ти е добър. С тези мултита мовеш да се справиш с всеки сом по наште водоеми. Виждам че са ползвани...втора употреба ли ги взе и какво им е състоянието? С тия макарета само от лодка можеш да ловиш, така че ти трябват две яки сопи само. Лично аз ти препоръчвам пръчките на Шекспир. Ето е тази е класика в жанра:

http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6131

Тази която е на една снадка за 123 лева е истината. Много издръжлива тояга и в същото време страшно еластична. Това ще рече, че ще се накефиш и на 4-5 кила соме, за разлика от някои твърди тояги с които дърпаш рибата директно като талпа. Има я и вариант 30 либри, която също ще ти върши работа, но тя по-скоро е за тролинг.

Ето тази първата също е вариант и е доста по-евтина:

http://www.alem-fishing.com/rods.php?vid=rdsea&brand=Shakespeare&m=2

Общо взето ти трябва 30-50 либри пръчка, на една снадка и по възможност с ролков водач на върха ( като не е фатално и да не е ). Аз лично имам 4 пръчки - 2 с ролкови водачи и 2 без и ги сменям периодично ( според влакното и такъма и настроението). Razz Не е проблем да вземеш и на две снадки, но логично са не толкова здрави, но пък по-удобни за транспортиране. Мойте пак са 2 на 2 в тва отношение. Ето една подходяща и не толкова лоша:

http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=5862

Куки не знам какви си купил, но аз ти препоръчвам Gamakatsu и Owner. Това са най-здравите куки за риболов на кльонк. Всеки дърт сомаджия да питаш ще ти препоръча тези две марки.

Влакно става всякакво стига да е 0.60 - 1.00 и да не е някоя долнопробна марка. Навиваш го както се навива кордата на всяка една макара. Но ще е хубаво да изчакаш пръчките и тогава да го навиеш, за да е по-плътно.

За такъма няма да говорим сега Razz За него ще отворим друга тема направо, че тук се отплеснах, а темата е мултита нали Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dimgodim

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: 29 Апр 2009 19:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Та ето и мойте макарета Very Happy Мисля да оставя само Corbossa, че още не съм му се нарадвал, а и не е влизал в битка. Другите едно по едно скоро ще са на борсата.

Другите са стари, но добри. Abu Garciata я ползвам за тролинг. Само тя от всичките е за дясна ръка. Аз нещо не ги уважавам десняците много.

Шекспира ми е първото мулти подарък от колегата Драго. Стабилна макара си е:

А SPROto е глуха резерва Laughing Нещо не ме кефи и ще го пускам за продажба и ще бъде заменено с PENN cheers

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
GALAB_DAIWA

Местожителство: ЗЛАТОГРАД

МнениеПуснато на: 30 Апр 2009 17:08    Заглавие: мултита Отговорете с цитат

Да братле , втора употреба са . Мисля че са в доста добро състояние , но най добре ще прецениш ти , като се видим живот и здраве , че и идея си нямам как да им навия влакното правилно. Тоя червения Пенн има нещо като редач , а другия няма , абе пълна мъгла ми е общо взето Embarassed Та ще изчакам да се видим. Иначе благодаря за съвета , ще си взема Шекспира , щом за теб е най добра. , вярвам все ще успее да извади 50-60 килограмово соме Laughing
hoho

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: 16 Фев 2010 21:08    Заглавие: Отговорете с цитат

аууу, каква тежка артилерия със здраве да си ги ползваш.
dancho77

МнениеПуснато на: 17 Май 2012 22:42    Заглавие: Отговорете с цитат

малко късно се включвам....мултитата са стабилни! поздравления
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    BGRIBA.COM Форуми -> МАКАРИ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier BGTATKO.COM - Мъжете имат значение bgriba.com - Форума на рибаря bg-riba.com - Форума на рибаря bg-ribar.com - Форума на рибаря ribar.in - Форума на рибаря ribar.info - Форума на рибаря