BGRIBA.COM
BGRIBA.COM Форуми
Форума на рибаря

ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители     Фото галерииФото галерии   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
 RSS ТемиRSS Теми   RSS МненияRSS Мнения   

Първи стъпки...

Създайте нова тема   Напишете отговор    BGRIBA.COM Форуми -> МУХАРСКИ РИБОЛОВ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dimgodim

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: 17 Апр 2009 11:33    Заглавие: Първи стъпки... Отговорете с цитат

Нека споделя мойте първи стъпки в мухарството под вещото ръководство на моя учител Иван. Заведе ме на една много красива рекичка с чудни местенца за къмпингуване. Както и да е след няколко скъсани мухи започнах да замятам "ласото" по-добре. Естествено нищо не хванах, но останах с удовлетворението от добрия излет и няколкото добри замятания. Втория урок беше на един голям гьол, където след кратки тренировки запалихме скарата cheers Laughing bom Е там определено се представихме по-добре и след няколко бирички гарнирани с пържоли и кебапчета запалихме и лодката за разходка Rolling Eyes Поодуха ни вятъра и си отидохме по живо по здраво у дома. Ха сега някой друг да сподели мухарски преживелици и съвети, щото съм пълен новобранец scratch НАСЛУКА sunny

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
райчо китов

МнениеПуснато на: 22 Апр 2009 16:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако така прохождат кат тебе и децата, ще има да ги чакат до 5-тата година за първа крачка. Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dimgodim

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: 27 Апр 2009 12:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Стига бе Razz Embarassed Rolling Eyes Аз кога сам държал такива тънки сопи scratch Ама вече записах няколко кленчета....демек стръв за сома Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vlado_fidera

МнениеПуснато на: 13 Сеп 2010 14:49    Заглавие: мухарски риболов Отговорете с цитат

Лично аз използвам пръчка дълга 2,70 м 5-6клас по AFTMA с параболичен строй.Шнура ми е торпедовиден и също 5-6 клас на фирмата Сциентифик Англерс.Първоначално започнах с шнур на фирма Професионал.Малко трудно ми бе докато свикна със замятането, но с течение на времето това го превъзмогнах.Обичам риболова със сухи мухи , но също така не пренебрегвам и риболов с нимфа с утежнена глава.Пробвал съм риболов със стримери но успех с тях не съм имал.Една от най успешните мухи с които ловя речен кефал е от микропореста гума тип"джапанка".Поводите са от монофил , но понякога когато съм ловел по реки поводите са ми били и плетени.Шнура свързвам с лидера , като използвам кървавия възел.Повода връзвам за мухата с възел на фирма Корда който е много здрав и досега не ме е подвеждал.Ловейки по река винаги замятам с/у течението, но успехи съм имал и със замятане по посока на течението.Много динамичен и красив спорт е мухарството.За мен лично това е класиката в риболова.Не подценявам другите методи на риболов , но мухарството е висша форма на риболовното майсторство
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Skype Име
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    BGRIBA.COM Форуми -> МУХАРСКИ РИБОЛОВ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Jeko Ianev .:[ CommunicationCenter ]:. Subtitles Notifier BGTATKO.COM - Мъжете имат значение bgriba.com - Форума на рибаря bg-riba.com - Форума на рибаря bg-ribar.com - Форума на рибаря ribar.in - Форума на рибаря ribar.info - Форума на рибаря